המורשת המשפחתית שלנו

קולקציית תכשיטי הננו-תנ"ך (Nano Bible) המרהיבה מבית ™TANAOR הינה שיתוף פעולה יוצא דופן בין אם לבת - אביבה ומגלי מולדבסקי - אשר חברו יחד כדי לקרב לבבות, לחגוג את כל מה שיפה ועל-זמני ביהדות: דרך ארץ, אהבת אדם וכבוד הדדי.

"נולדתי בבלגיה למשפחה ציונית ומסורתית של יהלומנים ותכשיטנים", מספרת מגלי אולם באותה נשימה גם מודה כי מעולם לא היו לה תוכניות להצטרף לעסק המשפחתי, שנוסד כבר ב-1946. את הקריירה המקצועית שלה נווטה לתחום הנדל"ן - כעורכת דין באחד המשרדים הגדולים בארץ.

אבל יום אחד הכל השתנה.

"באחד הימים נתקלתי בכתבה שעסקה בפריצת דרך טכנולוגית בתחום הננו, שאיפשרה את מזעור וכתיבת התנ"ך כולו על גרגר של אורז. זה היה מדהים בעיניי. באותו רגע ידעתי שאני חוזרת הביתה, לעסק המשפחתי, אבל עם ליין של תכשיטים שכולו ננו-תנ"ך".

העניין של מגלי בתנ"ך, שהתחיל כמיזם עסקי לכל דבר של צעירה חילונית, הפך מהר מאוד למסע רוחני של אמא ובת. "בתחילת הדרך הדגש שלי היה על הפן הטכנולוגי של המיזם שקראתי לו ™TANAOR - שילוב של תנ"ך, ננו ואור - אבל מהר מאוד הבנתי שמדובר במשהו שהוא הרבה יותר גדול ממני. שליחות של ממש כחוליה בשרשרת הדורות של העם היהודי, והתחלתי לחקור וללמוד את הנושא לעומק".

אביבה, עם ותק של עשרות שנים בתחום היהלומים, זיהתה מיד את עומק וגודל השליחות וחברה אליה. יחד, הן גילו שספר הספרים היהודי מוצף בתכשיטים ובזהב - מספר בראשית דרך תהילים ועד דברי הימים.

"מהמקום הקטן שלנו", משתפת מגלי, "אנחנו מאמינות שהתנ"ך כולו צריך להיות מעל השיח - ממש כמו ספר תהילים - שחילונים רבים מצטטים ממנו ונושאים עמם באופן קבוע. אנחנו אמנם חלוקים בינינו בהרבה מאוד נושאים, אבל יש לנו היסטוריה משותפת ולכן מכולנו נדרש להתאמץ כדי להפוך לחברה סובלנית ומוסרית יותר. לענוד שרשרת, צמיד או טבעת שהתנ"ך כולו (929 פרקים) משובץ בהם זו תזכורת יום יומית חשובה עבורנו לרצות להיות אנשים טובים וסובלנים יותר אחד כלפי השני".